piątek, 10 października 2014

Reading Rest, czyli podstawka do czytania

Najnowsza moja skończona robótka na drutach, to podstawka do czytania. Gdy przypadkiem znalazłam wzorek na Ravelry, natychmiast wyszukałam w szafie odpowiednią włóczkę i druty. Trochę dziania, odrobina szycia i podstawka jak ta lala, gotowa do podtrzymywania sprzętu elektronicznego. Można ją wykorzystać do oparcia telefonu, tabletu czy czytnika, gdy korzystając z nich chce się mieć ręce wolne do robótek:)


Wykonanie jest dość proste. Całość składa się z prostokąta robionego ściegiem ryżowym, następnie trójkąt wykonany rzędami skróconymi i końcowy prostokąt ściegiem dżersejowym - wszystko wykonane w jednym kawałku. Środek wypełniłam ścinkami polaru, a w rancie na brzegu ukrywa się złamana, niepotrzebna już kredka. Najwięcej problemów sprawiło mi rozszyfrowanie, jak uformować tę piramidkę, co okazało się w sumie banalnie proste:)

Dane techniczne: darmowy wzór Reading Rest, dostępny na Ravelry, włóczka akrylowa nieznanego pochodzenia ok. 250m/100g - zużyłam ok. 30g, druty nr 3,5.

6 komentarzy:

 1. Kaśka, no rewelka, ale ty masz pomysły, świetne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Elu, ale nie śmiem odbierać autorce należytego uznania:) Myślę, że spokojnie dałoby się wykoncypować podobny gadźet z tkaniny.

   Usuń
 2. Pomysłowa kobietka z Ciebie. Śliczny kolor wybrałaś. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz:)