poniedziałek, 31 sierpnia 2015

Alpejskie łąki - projekt nr 15/52

Koniec wakacji, pora wrócić do codzienności i do blogowego życia :)

Moja kolejna, najnowsza chusta, to efekt wspólnego dziergania u IK. Cudowna, ażurowa, niezwykle długa. Z niecierpliwością czekam na ochłodzenie, żeby się móc nią otulić.
 Ażur wcale nie sprawił mi problemu, pomimo skomplikowanego wyglądu. Jedynie ozdobny brzeg zakończony pikotkami na szydełku był dla mnie nowością, ale dzięki filmikowi Intensywnie Kreatywnej już wiem, jak się takie brzegi wykonuje.
Chusta ma na krótszym, górnym brzegu dokładnie dwa metry długości. W najszerszym miejscu mierzy 52 cm. Zrobiłam wersję większą, mając nadzieję na to, że wystarczy mi jednego motka brudnoróżowej Romy, zachomikowanego gdzieś w zapasach. Włóczki starczyło, owszem, do ostatniego rzędu wzoru. Przed zakończeniem pozostało mi siedem metrów włóczki, więc z ulgą przystąpiłam do wykańczania. Niestety okazało się, że taki pikotkowy brzeg jest niezmiernie włóczkożerny i te siedem metrów włóczki wystarczyło jedynie na jakieś 15 cm brzegu :) Cóż, wyjścia były dwa, albo wykończyć chustę tradycyjnie tym, co jest, albo dokupić kolejny motek. Stwierdziłam jednak, że chusta straciłaby dużo bez tych wiszących sopelków i rzuciłam się do internetu w poszukiwaniu tego koloru. Na szczęście kolejny motek się znalazł :) I takim sposobem nam chustę i nadal prawie cały motek Romy w zapasach.
Włóczka niestety leciutko podgryza, choć jest o niebo delikatniejsza od estonki.Dane techniczne: darmowy wzór Alpine Meadows dostępny na Ravelry,
                             włóczka Roma firmy Midara, 100% wełny, 750m/100g, kolor nr 730,
                             zużyłam 104g,
                             druty KnitPro na żyłce 3,0 do części głównej i 3,25 do ażuru
                             szydełko do wykańczania brzegu nr 3,5

9 komentarzy:

 1. Bardzo ładna :) Też bym chciała się nauczyć takie piękne ażury tworzyć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Polecam filmiki Intensywnie Kreatywnej, z nimi nawet laik zrobi taką chustę :) Agnieszka ma prawdziwy dar pedagogiczny.

   Usuń
  2. ooo, dziękuję :) na pewno skorzystam, bo mam w planach zacząć naukę na drutach - umiem tylko oczko prawe lewe - reszta to dla mnie magia!

   Usuń
 2. się kiedyś ogarnę i też zrobię, bo śliczna :-D
  uściski, Kochana!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Ogarniaj się i rób koniecznie :)

   Usuń
 3. Piękna chusta, może za jakiś czas się skuszę a tym czasem mam pytanie dot.Chusty Luna, jaka metodą wykonałaś zakończenie tej chusty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za miłe słowa :) W chustach zazwyczaj brzeg wykańczam elastycznie, sposobem takim, jak pokazuje IK w tym filmiku:
   https://www.youtube.com/watch?v=s1v-CIivkp8
   Pozdrowienia :)

   Usuń

Dziękuję za komentarz:)