poniedziałek, 19 sierpnia 2013

Dear Jane czas zacząć:) D-13, A-6, D-6

Uszyłam dziś pierwsze trzy kwadraty kołdry Dear Jane. Wybrałam jedne z łatwiejszych, żeby się od początku zbytnio nie zniechęcić:) Nie będę pokazywać krok po kroku, jak to wyglądało, posiłkowałam się tym i tym blogiem. Znalazłam też prawdziwą rodzimą kopalnię wiedzy Patchworkowo. Dzięki temu blogowi nauczyłam się techniki Paper Piecing i w tej technice uszyłam moje bloki.

D-13 Field of Dreams
technika szycia: szycie maszynowe metodą PP

A-6 Uncle Homertechnika szycia: szycie maszynowe metodą PP (podzieliłam blok na trzy paski, które uszyłam metodą PP, następnie paski zszyłam w kwadrat)

D-6 Challengetechnika szycia: szycie maszynowe techniką PP

Przy okazji uświadomiłam sobie, jak pomocne jest odpowiednie wyposażenie. Trochę trwało, zanim opanowałam liczenie w calach:) Będę musiała zakupić sobie matę i nożyk obrotowy do cięcia, bo odmierzanie i cięcie precyzyjne nożyczkami jednak jest dość pracochłonne. Liczenie i krojenie zajęło mi dużo więcej czasu niż szycie. Pewnie dopiero w zimie zrobię zakupy, na urodziny:)4 komentarze:

 1. Fajna ta technika PP ale jekoś jeszcze nie miałam odwagi żeby jej spróbować. Wszystko pięknie i równo Ci wyszło! Uszylam ostatnio kołderkę taką z kwadratów no i nie wszędzie mi sie wszystko schodzi tak jakbym chciała ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj w wolnej chwili, PP nie jest takie trudne, zwłaszcza takie proste bloki. Wiesz co, wydaje mi się, że jednak zszywanie precyzyjne małych części jest łatwiejsze niż dużych(a to umiesz, co widać na portfelu i innych drobiazgach:) A czy mi równo wyszło to się okaże, jak spróbuję zszyć kwadraty w gotową narzutę, hi, hi:)

   Usuń
 2. Podziwiam! Kawałek pod nazwą D-6 Challenge bardzo mi się podoba. życzę szybkiego zakupu maty i nożyka, będą na pewno pomocne :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za życzenia:) Myślałam, że ta mata i dodatki to takie gadżety, ale okazuje się, że jednak przydatne;)

   Usuń

Dziękuję za komentarz:)