środa, 1 października 2014

Entrelakowe leśne ścieżki

Notka z cyklu nadrabiania zaległości:)

W największe upały tego lata, jakby na przekór pogodzie, zapragnęłam przetworzyć solidny motek wełny estońskiej, cudnie cieniowanej w różnych odcieniach leśnej zieleni. Gdy tylko go ujrzałam, wiedziałam, co z niego powstanie. Trochę musiał poczekać, ale wołał do mnie nieustannie.Tak w całej krasie przedstawia się moja entrelakowa chusta, zwana wcześniej żółwikiem:)
Chustę zrobiłam inną metodą niż ten ocieplacz, zaczynając od ostrego końca i podążając do najdłuższego brzegu. W przypadku chusty ten sposób wydaje mi się bardzo praktyczny, bo nie musimy z góry zakładać rozmiaru chusty. Jedziemy od czubka, a kończymy wtedy, gdy uznamy, że chusta jest wystarczająco duża, lub gdy właśnie skończy nam się włóczka. Ja wyrobiłam do samego końca całe 220g, nie zostało nawet odrobinę:) Jeśli ktoś chciałby popróbować tej metody, to bardzo dobry kursik można znaleźć u Kryski.

Dane techniczne: 100% wełna estońska, grubość 400m/100g, zużycie 220g, druty nr 3,5. Wełna naturalna może podrażniać wrażliwsze osoby.

Tym razem chusta szuka nowej właścicielki, gdyby ktoś był zainteresowany kupnem, proszę o kontakt meilowy.


8 komentarzy:

 1. bombeczka! entrelac niby prosty w obsłudze, ale jednak strasznie pracochłonny :-)
  gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki:) Mimo, że pracochłonny, to bardzo dobrze mi się robi ten wzór. I ta ciekawość, jak rozłożą się kolory. W chuście klasycznej jednak jest to bardziej oczywiste:)

   Usuń
 2. ale pracochłonne dzierganie, kurcze no nie moje kolory Kasiu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Elu, no, nie Twoje i nie moje kolory niestety:)

   Usuń
 3. Piękne chusty tworzysz. A żółwik mnie zauroczył ;) Szkoda, że ja jakoś nigdy nie mogłam się przekonać do drutów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki:) Kto wie, może się jeszcze kiedyś przekonasz. Ja nie robiłam z 15 lat (po jakichś mizernych próbach w młodości), gdy nagle zapragnęłam się podszkolić w tej dziedzinie.

   Usuń

Dziękuję za komentarz:)